לימודי שוק ההון

מה נלמד בקורס?

שיעור 1

הכרות עם עולם שוק ההון

למה יש בורסה? מה הם מכשירי ההשקעה בבורסה? וכיצד משקיעים בהם?

שיעור 2

מבנה חברות

כאמור, השקעה בבורסה זו בעצם השקעה בחברה ציבורית, בעסק נלמד על מבנה העסקים ואיך בוחנים השקעה באמצעות קריאת הדו’חות הפיננסים והבנתם.

שיעור 3

עולם הניתוח הטכני, קריאת הגרף שבאמת עובדת

אחרי שלמדנו לקרוא דו’חות פיננסים של חברה, זה בהחלט מספיק. אולם, מחירי שווי החברות בשוק ההון נקבע ע”י כוחות השוק ולעיתים גם אם חברה נמצאה כ”ראויה” להשקעה מבחינה פינסית. ניתוח טכני יתן לנו אינדיקציה האם זו תקופה נכונה להיכנס או לצאת ובכך נוכל למקסם את הרווחים

שיעור 4

ראייה עסקית ופיתוח אסטרטגית השקעות

כ-%87 מהאנשים שהתעשרו עשו זאת באמצעות שוק ההון בשיעור זה נלמד מי היו המשקיעים הכי גדולים וכיצד הם עשו זאת? מה היית השיטה שלהם? אילו “חוקים” יש להם להצלחה ועשיית רווחי הון אדירים וכיצד הם מתבוננים על עסקים ומוצאים בוננזות להשקעה

שיעור 5

מאחורי הקלעים של הבורסה

כיצד חברות מונפקות בבורסה? מהם שלדים בורסאיים? מאילו אתרי אינטרנט ניתן לשאוב מידע אמין ואיכותי כמו אנשי העסקים הגדולים בעולם

היתרונות שלנו

לומדים תאכל'ס לפי עיקרון הפארטו

עֶקרון פארטו, הידוע גם בשם כלל 80-20, הוא כלל שנוסח על ידי הכלכלן האיטלקי וילפרדו פארטו, וגורס כי בתופעות רבות 80% מהפעילות מקורם ב-20% מהגורמים הפעילים

 

פרקטיקה מעשית כבר בשיעור הראשון

כבר בשיעור הראשון לומדים כלים שיעזרו  לנו לנתח ולזהות  מנייה וגם נלמד איך לבצע את הפקודות קנייה ומכירה

 

שעות לימוד נוחות

התלמיד יכול לבחור את השעות הכי נוחות בשבילו בין השעות 8:00-20:00 על בסיס מקום פנוי באותו יום

 

ליווי אישי ממנטור שחי ונושם בורסה

ינון אור,יותר מעשור בתחום של שוק ההון אנליסט ומנתח טכני, עיקר הפרנסה משוק  ההון, בעל ניסיון עשיר בתחום

 

מה כלול בקורס שלנו?

0
שיעורים פרונטליים

כל שיעור עד 3 שעות

0
שעות

של הקורס מצולם

0
מפגשי מעקב התקדמות

אחת לחודשיים למשך שנה

0
עמודי תוכן

לימודי אודות שוק ההון

שאלות נפוצות

כשמו כן הוא “שוק של הון” – הכוונה לשוק בו אפשר לרכוש חלקי בעלות על חברות ציבוריות ולתת הלוואות באמצעות אגרות חוב לחברות וממשלות. כל אלו נקראים “נכסי הון” רוב האנשים מכירים את המילה “נכס כאשר הם קונים נדל”ן להשקעה. אך גם כשקונים נייר ערך בשוק ההון מדובר בנכסי הון אשר מניבים תשואה (כאשר שווי החברה עולה / בקבלת דיבידנד / ריבית על האג”ח.)

 

אפשר להתחיל כבר מכמה עשרות/מאות שקלים למשל,בתאריך בדצמבר 2015 מניה אחת של אפל היית שווה 25 דולר בלבד ובתאריך דצמבר 2021 מניה אחת של אפל היית שווה 180 דולר.מדובר בתשואה של 620 אחוז נו טוב, מי שקנה באמת מניה אחת בגרושים ועשה עליה תשואה מטורפת של 620% !! לא באמת שינה לעצמו את החיים,הרעיון ברור, ככל שנשקיע יותר ככה נרוויח יותר. לעשות 620% על 25 דולר זה לא כמו לעשות 620% על $25,000 לפיכך התשובה ברורה. כל סכום שאפשר לחסוך ולשים בשוק ההון יקרב אותנו לעבר רווחה כלכלית גדולה יותר כמובן שזה לא אומר שלוקחים סיכונים ומגייסים כסף בכל מחיר ובכל סיכון והינה לכם סימולציה:בגיל 20 מי שמפקיד או רוכש נכסי הון כל חודש בשווי 1,000 שקל, למשך 20 שנה, אם השקעותיו יניבו כל שנה %10 ריבית, בגיל 60 שווי אחזקותיו יעמדו על 80.5 מיליון שקל! והדבר הכי יפה, זה שהוא מפקיד כל חודש מגיל 20 עד גיל 40 ,בגיל 40 הוא מפסיק להפקיד והכסף ממשיך לצבור ריביות עד גיל 60 .אז הוא יצא לפנסיה עם כחמישה מיליון שקלים. סכום הקרן שהוא הפריש לעניין עומדת על 240,000 שקל בלב

 

 ברור בשביל זה הקורס קיים. ועכשיו אנמק, על מנת להיות משקיע טוב בשוק ההון צריך להבין אותו על כל בוריו. ראשית למה בכלל יש בורסה, מה המהות של כל הדבר הזה.
לאחר מכן רבים חושבים ששוק ההון זה קישקושים על גרפים ותו לא. אך ההפך הוא הנכון. שוק ההון זה קודם כל זירה עסקית לרכישת חברות (מניות) כל איש עסקים שרוצה לקנות עסק בודק דבר ראשון את הנתונים הפיננסים והעסקיים של החברה ע”י דו”ח פיננסי שהחברה עורכת ע”י רואה חשבון בשוק ההון זה נקרא “ניתוח פונדמנטלי” והוא הניתוח החשוב ביותר שצריך לעשות כשקונים מניה. לאחר מכן אפשר לעבור לניתוח טכני מקצועי שהוא חלק מתוכנית הלימודים בזמן הבורסה על מנת לתזמן את הרכישות והמכירות בפועל ובין הניתוח הפונדמנטלי לניתוח הטכני קיימים עוד שני היבטים חשובים:

1. פסיכולוגי – בעקבות אירועים גיאו פוליטיים, בטחוניים, מאקרו כלכליים מחירי מניות יכולים לחוות תנודות חריפות ואף לשקף מחיר מעוות בעקבות אופוריה גדולה בשוק או פחד קיצוני. עלינו להבין את הפסיכולוגיה של הקונים והמוכרים ולהבין למה מניה עולה ולמה היא יורד.

2 .פילוסופי – בשוק ההון יש הרבה אסטרטגיות וגישות, אך יש גישה שמנצחת את כולם והיא גישת האמת. גישה זו אומרת שעלינו לזהות את הדברים שבשליטתינו ושם לתת עבודה ובדברים שלא בשליטתינו לא לנסות להיות בשליטה כי זה לא יעבוד. עלינו לפתח אסטרטגיה ברורה שבה ברור לנו כיצד אנו פועלים בכל סיטואציה שעלולה לקרות בשוק ההון בין אם זה מפולת או רווחים אדירים מתי אני מוכר? מתי אני קונה? כיצד אני פועל והאם אני תמיד צריך לפעול? בזמן הבורסה לומדים את כל המרכיבים להצלחה בשוק ההון בוגרי זמן הבורסה מכירים את כל מכשירי ההשקעה ויודעים לנתח בכל צורה ראו סילבוס זמן הבורסה.

 

התלמידים משבצים את עצמם בשעות ובזמנים שנוח להם בין השעות 8:00-20:00

 
 

כל עוד אין חלופות השקעה אחרות, בסביבת ריבית כה נמוכה במשק שוק ההון מוכח כאלטרנטיבה הכי אטרקטיבית, ואפילו ההיסוטריה מלמדת כי גם בתקופות של אינפלציה ומיתון כבד, שוק ההון היה אפיק ההשקעה המניב ביותר בטווח של עשור.
מי שמעוניין להשקיעה עשור קדימה זה תמיד הזמן להשקיע מי שלא מעוניין להשקיע לעשור, שלא ישקיע בכלל. אי אפשר לגדל עץ בחודש.

 

תאכל’ס 5 שבועות
סה”כ 12 שעות לימוד פרטיים
5 מפגשים כל מפגש עד 3 שעות
אחרי כל שיעור התלמיד יוצא לשבוע חדש של מטלות ואימונים מקיפים בו עליו ליישם את מה שלמד בשיעור בצורה פרקטית, המטרה היא פרקטיקה ולא רק תיאוריה. יש אלפים עם תואר של מנהל עסקים שלא הייתי נותן להם לנהל חנות פלאפל.

 

מה התלמידים שלנו מספרים עלינו